Oslavili jsme 10 let od založení značky FERMAT Machine Tool

Oslava 10. výročí FERMAT Machine Tool

Oslava 10. výročí FERMAT Machine Tool 1024 680 FERMAT Machine Tool

Ano, je tomu už celých 10 let, co jménem společnosti FERMAT Machine Tool, s.r.o. vyrábíme kvalitní brousicí CNC stroje a dodáváme je řadě našich spokojených zákazníků do různých částí světa. Je nám ctí, že právě naše stroje jsou součástí řady významných průmyslových odvětví, s jejichž pomocí je vyráběna celá řada důležitých strojních komponent.

Oslava výročí aneb jak to celé začalo

K oslavě této významné události, která se v hojném počtu uskutečnila na konci května, jsme si vybrali malebnou obci Smilovy Hory v Jižních Čechách. Nejen příjemné prostředí, ale i zdejší lidé jsou zárukou radostně strávených chvil. Je to proto místo, které máme rádi a kam se rádi vracíme.

Po příjezdu všech zúčastněných byla nejprve pronesena úvodní řeč jednatelů společnosti a byly představeny další kroky a směr, kterým se firma plánuje v nadcházejících letech ubírat. Především byly zmíněny kroky ve vývoji nových brousicích strojů, které by měly navázat na dosavadní úspěchy současných řad. Zároveň s tím i jednatel společnosti, pan Michal Bureš, poděkoval všem přítomným zaměstnancům, kteří za úspěchy naší společnosti stojí a jejichž práce si nesmírně váží.

Zábava po fermaťácku

Vzhledem k tomu, že počasí nám opravdu přálo, byly na programu i různé sportovní i odpočinkové aktivity. Největší z nich – Klání o zlatého Fermaťáka – zahrnovalo 10 soutěžních úkolů, které jednotlivé týmy prověřily po fyzické i znalostní stránce. Nejen proto bylo po celou dobu k dispozici výborné jídlo a pití, aby mohli soutěžící mezi jednotlivými úkoly nabrat dostatek sil.

Po skončení a vyhodnocení všech výsledků byly týmy oceněny. Jako vzpomínku na soutěžní klání si každý účastník odnesl medaili, která mu bude navždy připomínat tyto příjemné okamžiky.

Večerní program se už spíše nesl v klidnějším duchu. Zatímco někteří se na parketu oddávali nejrůznějším tanečním kreacím, jiní dali přednost povídání a vzpomínání. Mezi námi se však našli i tací, kteří po všech soutěžních disciplínách překypovali dostatkem sil a energie. Naštěstí jsme zde měli i profesionální ping-pongový stůl, takže souboje mezi vybranými jednotlivci mohly nadále pokračovat do pozdních večerních hodin.

Druhého dne ráno jsme již všichni zamířili zpět do Prahy. 🙂

Pevně věříme, že takových „desítek“ máme před sebou ještě spoustu, a že se i nadále budou naši zákazníci těšit ze špičkových brusek, které pro ně vyrábíme.