První bruska s Fanucem v USA

První bruska s Fanucem v USA

První bruska s Fanucem v USA 1024 780 FERMAT Machine Tool

Spokojit se s tím, co máme, to nikdy nebyl náš styl. Naopak, vždy se snažíme pružně reagovat na jakýkoliv podnět pro vylepšení od našich zákazníků. Pokud má samozřejmě hlavu a patu. A i když máme super funkční, maximálně spolehlivý, intuitivně ovladatelný systém od Siemensu, zákazníci na americkém trhu prostě chtěli Fanuc. A tak jsme se po letech neustálého zdokonalování Siemensu, který už dokonalejší být nemůže 😊 rozhodli, že jim vyjdeme vstříc.

Vzhledem k požadavkům amerických zákazníků – jednoduchý stroj s Fanucem, který hravě zvládne podélné broušení a zápich, jsme vybrali verzi řídicího systému Fanuc 0i-TF. Programování je velmi jednoduché a přehledné. Obsluha si může vybrat z cyklů podélné broušení, zápichové broušení a orovnání brousicího kotouče včetně globální korekce. Ke každému cyklu a zadávání parametrů se otevře přehledná vizualizace, jak jsou u nás zákazníci již zvyklí. Broušení je možné jak v ručním, tak v automatickém režimu. Panel operátora disponuje přehledným dotykovým displejem a standardními tlačítky pro potřeby broušení včetně ručního kolečka. Samozřejmostí je dálková diagnostika, která nesmí chybět na žádné naší brusce. Ve spojení Fanucu s komponenty jako přesné lineární odměřování Heidenhain, kuličkové šrouby KSK a ručním škrábáním opět vznikla vysoce přesná bruska BUC E 63/4000 CNC, která hravě uspokojí požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Jsme si jisti, že se nám díky Fanucu na našich bruskách ještě více otevře trh v USA a amerických zákazníků s našimi brousicími stroji vybavenými řídicím systémem Fanuc bude přibývat.