Takhle jsme se v létě ještě nezapotili!

Takhle jsme se v létě ještě nezapotili!

Takhle jsme se v létě ještě nezapotili! 1024 575 FERMAT Machine Tool

Někdo má v létě okurkovou sezónu, jiní celozávodní dovolenou a my měli léto 2023 ve znamení dokončení náročného projektu v podobě špičkového stroje pro finského zákazníka ATA Gears.

Stroj je unikátní především svojí konfigurací a softwarovým vybavením. Jedná se o to nejpokročilejší, co lze na současném trhu mít. Pro broušení komplexních tvarů bruska BHCR 63/3000 CNC disponuje dvěma brousícími kotouči s B osou. Garanci opakovatelnosti, přesnosti, produktivity a eliminaci vedlejších časů zajišťuje in-procesní měřidlo s kompenzací teplotní roztažnosti. Stroj běží na řídícím systému Sinumerik ONE s průmyslovým PC a rozšířením o Windows 10. Dále se stroj může pyšnit rotačním orovnávačem, průmyslovou kamerou a špičkovou vakuovou filtrací Knoll o objemu nádrže téměř 5 000 litrů.

Samostatnou kapitolou je speciální koník, který umožňuje elektrické ovládání pinoly, automatický posuv po stole, a především automatickou kalibraci souososti hrotů.

Tento stroj je dokonalou ukázkou kombinace strojařské preciznosti, technologického pokroku a mechatronického řízení, jenž splňuje aktuální požadavky a trendy průmyslu.

Jsme rádi, že se projekt povedl ve sjednaném termínu a výsledky jsou nad očekávání zákazníka. Děkujeme za důvěru a těšíme se na další výzvy a projekty nejen na finském trhu.