Naše bruska BHMR již brousí ve Velké Británii!

Naše bruska BHMR již brousí ve Velké Británii!

Naše bruska BHMR již brousí ve Velké Británii! 1024 768 FERMAT Machine Tool

Další ukázka jednoho z mnoha projektů v loňském roce. Tentokrát jsme naši špičkovou univerzální hrotovou brusku BHMR dodali do Velké Británie. Zákazník si vybral variantu 60/2000, tzn. stroj, na kterém je možné brousit kusy do průměru max. 600 mm a o max. délce 2000 mm. Největším benefitem tohoto brousicího stroje je automaticky otočný brousicí vřeteník řízený vysoce přesným prstencovým motorem s přímým odměřováním. Dle specifik výroby našeho zákazníka jsme jej osadili dvěma kotouči na vnější broušení a vřetenem vnitřního broušení. Zákazník tedy na stroji obrousí na jedno upnutí jak vnější, tak i vnitřní kontury všech dílců z jeho výrobního portfolia.

Stroje s otočnou B osou standardně vybavujeme přehlednou 22“ obrazovkou. Pro jednodušší stanovení výchozích parametrů je na stroji také sonda axiálního ustavení z produkce firmy Heidenhain. Samozřejmostí je automatické vyvažování brousicích kotoučů, zařízení pro vnější a vnitřní orovnání, jenž zajišťuje kvalitní povrch a vytváří požadovaný tvar kotouče. Brusky z řady BHMR patří do střední váhové kategorie strojů, které pro naše zákazníky vyrábíme a je možné na nich mezi hroty brousit kusy o hmotnosti do 1 500 kg a až 500 kg při upnutí letmo.

Věříme, že ani v tomto případě nezůstane pouze u jednoho stroje a brzy budeme pro tohoto britského partnera ladit další brusku postavenou na míru jeho potřebám broušení.